Залучення інвестицій та розвиток видобування залишаються пріоритетами Держгеонадр

02 Липня 2020

Голова Служби Роман Опімах взяв участь у Міжнародній нафтогазовій конференції, де доповів як змінилась ситуація у видобувному секторі у зв‘язку із кризою.

Криза не повинна стати на заваді залученню інвестицій у видобувну галузь. Про це під час VII Міжнародної нафтогазової конференції заявив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. Світовий досвід свідчить, що кризові періоди можуть бути вдалим часом для того, щоб придбати актив для подальшої розробки.

«Ми розуміємо, що галузь перебуває у складній ситуації, — це і ціновий тиск, і жорстка конкуренція за споживача. Кожен адаптується до нових умов: хтось зупиняє виробництво, хтось використовує більш технологічні методи, а хтось дивиться на перспективні ділянки і вкладає кошти у геологорозвідку, — окреслив ситуацію Роман Опімах. — Зокрема, у 2019 році за результатами аукціонів Держгеонадра продали спеціальні дозволи на користування 19-ма ділянками надр загальною площею 2940 км кв. Цьогоріч на відкриті аукціони виставили дев’ять нафтогазових пропозицій, перші торги пройдуть 6 липня».

Голова Служби нагадав, що ліцензії надаються шляхом відкритих електронних торгів, а обрати ділянку для виставлення на аукціон може кожен охочий — із Інвестиційного атласу надрокористувача. Більш довготривалі та капіталомісткі проєкти вимагають укладення угод про розподіл продукції і проведення конкурсів. Зокрема, конкурс по трьох нафтогазових ділянках — Ічнянській, Грунівській та Охтирській, — загальною площею понад 3500 км кв. відбувся у лютому цього року. За його результатами компанії-переможці взяли на себе мінімальні фінансові зобов‘язання інвестувати 95 млн дол. у розробку об‘єктів протягом п‘яти років.

«Ми оперативно підготувались до цього конкурсу, вперше створили data-room, її відвідали понад 10 компаній, котрі високо оцінили якість зібраної інформації. Здійснили поїздку до Лондону, де у головному офісі ЄБРР презентували зазначені три ділянки, на зустріч прийшли представники іноземних компаній, одна з яких взяла участь у конкурсі і стала переможцем по двох об‘єктах (EPH (Nafta) – ред.), — прозвітував Роман Опімах. — Наразі готуємо третій раунд нафтогазових аукціонів (більше 20 ділянок), та конкурсів УРП (5 ділянок), — загальною площею понад 21000 км кв».

Керівник Держгеонадр нагадав, що серед п‘яти об‘єктів, запропонованих на конкурси УРП є ділянки на шельфі Чорного моря — Північний Дельфін та Південний Дельфін. Анонсував створення data-room по кожній: відповідні переговори проводять із USAID та компанією Schlumberger, яка володіє сейсмічними даними по обох об‘єктах. Також для створення data-room та промоції об‘єктів планують залучити Duff&Phelps, яка була організатором успішних нафтогазових конкурсів у Мексиці.

«З метою залучення інвестицій працюємо над спрощенням доступу до геологічної інформації, і це базовий вектор нашої роботи. Два місяці тому оприлюднили протоколи Державної комісії по запасах корисних копалин, наразі з 8000 протоколів опублікували тексти двох тисяч, і робота триває, — каже Роман Опімах. — Плануємо запустити Каталог відомостей про геологічну інформацію, відповідний порядок передали на погодження Міністерства».

 Він додав, що з метою залучення інвестицій модернізують і законодавчу базу: зокрема, у частині механізму визначення початкової вартості спеціальних дозволів. «Ми провели публічне обговорення Методики із ринком та погодили її з усіма урядовими установами», — зазначив голова.

Переглянути презентацію стосовно перспективних нафтогазових покладів України.

Перейти до вмісту