Реалізація виконання Дорожньої карти партнерства Україна – ЄС

01 Липня 2024

Роман Опімах прозвітував про прогрес виконання завдань у сфері сировинних ресурсів і добувної промисловості

28 червня 2024 року Голова Держгеонадра взяв участь у Сьомому засіданні Діалогу Україна – ЄС високого рівня з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості, який відбувся в онлайн режимі. Роман Опімах відкрив сесію засідання, присвячену стратегічному партнерству України – ЄС у сфері сировинних ресурсів, добувної промисловості та металургії і прозвітував про прогрес реалізації виконання Дорожньої карти партнерства.

Дорожня карта на 2023–2024 роки передбачає 16 цілей і 21 завдання. Серед них 16 завдань мають виконуватись у партнерстві з європейськими інституціями, зокрема, з Представництвом ЄС в Україні та ЄБРР. На сьогодні виконано сім завдань, ще три перебуває у стадії виконання, шість є постійного (перспективного) виконання.

«Піврічний проєкт з ЄБРР зі сканування геологічних звітів і розміщення інформації на Держгеопорталі успішно завершено. В результаті його реалізації було розроблене цифрове рішення, яке в травні цього року отримало міжнародну нагороду. Матеріали стануть частиною “data room” та можуть бути використані українськими та міжнародними інвесторами для аналізу з метою подальшого номінування тих об’єктів надрокористування на відкриті конкурси й аукціони. Їх проведення є одним із ключових показників UA Facility Plan. Зараз критично важливим є продовження реалізації наступних етапів проєкту з ЄБРР, який призупинено через відсутність фінансування», – відзначив Роман Опімах.

Розробка нового Кодексу України про надра є ще одним виконаним завданням відповідно до Дорожньої карти партнерства, реалізованим за технічної допомоги ЄС. Новий проєкт фінансування для узгодження законодавства України з Європейським законом про критичну сировину (Critical Raw Material Act) та сприяння належному впровадженню показників Плану підтримки України є досить затребуваним.

«Важливим напрямом співпраці є сприяння видобувному бізнесу. Європейський закон про критичну сировину вводить концепцію стратегічних проєктів для збільшення потенціалу таких мінералів та посилення стійкості Євросоюзу. У зв’язку з цим в оновлену Дорожню карту партнерства ЄС – Україна на 2025–2026 роки пропонуємо включити завдання щодо спільного визначення промислових проєктів в Україні як кандидатів на стратегічні для ЄС», – зауважив Голова Держгеонадр.

Також Роман Опімах запропонував зосередити спільні зусилля на завершенні підготовки Дорожньої карти на період 2025–2026 років до тижня сировинних ресурсів в ЄС, який відбудеться в грудні у Брюсселі.

Нагадаємо, Єврокомісія відкрила прийом заяв від гірничодобувних компаній для визначення проєктів стратегічними з видобутку, збагачення переробки та заміщення мінеральної сировини. Вони отримають низку стимулів для реалізації. Кінцевий термін подачі заяв на реєстрацію – 22 серпня 2024 року.

Перейти до вмісту