Міжнародна діяльність

2023 рік

13.11.2023 - 19.11.2023 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах приймав участь у заходах в рамках Тижня сировинних ресурсів ЄС (м. Брюссель, Королівство Бельгія).

В рамках заходів, Голова Держгеонадр Роман Опімах взяв участь в 10-й зустрічі високого рівня Європейського інноваційного партнерства з сировинних ресурсів, присвяченій обговоренню практичних аспектів Європейської Стратегії у сфері сировинних ресурсів 2030 (European Critical Raw Materials Act) та акцентував увагу на залученні до її реалізації України.

На запрошення керівництва Директорату DG GROW ЄК Роман Опімах долучився в якості спікера до 6-го засідання Системи класифікації ресурсів та запасів ООН «РК ООН для підтримки гармонізації з ЄС інформації про ресурси з метою забезпечення стійких ланцюгів постачання сировини».

В панельній дискусії «РК ООН як узгоджений інформаційний формат для проєктів критичної сировини на рівні ЄС» Роман Опімах розповів про досвід України з використання міжнародної класифікації оцінки запасів корисних копалин.

29.09.2023 Під час участі в заходах Саміту з критичних сировинних ресурсів та зеленої енергетики (Summit on Critical Minerals and Clean Energy) Голова Держгеонадр провів зустріч із заступником генерального директора та науковим директором Французької геологічної служби Крістофом Пуансо.

Роман Опімах окреслив позицію України в інтеграційних процесах у енергетичній та видобувній сферах, презентував інвестиційний потенціал видобувної галузі України як одного з драйверів повоєнного відновлення країни.

Сторони обговорили позитивний досвід співпраці й окреслили найближчі перспективи взаємодії.

26.09.2023 - 01.10.2023 Голова Держгеонадр Роман Опімах взяв участь у Заходах Саміту з критичних сировинних ресурсів та зеленої енергетики під егідою Міжнародної Енергетичної Агенції (м. Париж, Французька Республіка).

Зазначений захід став майданчиком для обговорення підходів з формування порядку денного для Європейського Союзу та країн-партнерів щодо забезпечення незалежного та стабільного постачання критичних в умовах «зеленого переходу» сировинних ресурсів для промисловості, а також перехід до «зеленої енергетики».

12.07.2023 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів робочу нараду з представниками Японської національної корпорації JOGMEC.

Заступник генерального директора лондонського офісу компанії Хірокі Йокоте зазначив, що Японія прагне посприяти відновленню України, а гірничодобувна галузь може стати одним з її економічних факторів. Корпорація JOGMEC розглядає можливість участі в проектах з фінансового гарантування бізнесу, а також інвестувати в геологорозвідку українських надр. Це допоможе залучити додаткові кошти та технології в галузь надрокористування. У фокусі уваги японців критичні корисні копалини, зокрема, літій, графіт, титан тощо.

Роман Опімах розповів іноземним партнерам про існуючі пропозиції ділянок з покладами мінеральної сировини, поінформував про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про можливі шляхи отримання спеціальних дозвіл на користування надрами.

22.06.2023 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів зустріч з представниками Центру аналізу критичних корисних копалин Британської геологічної служби та презентував інвестиційні можливості України для забезпечення сталого «зеленого переходу» Великобританії.

Робоча нарада відбулася в рамках проведення Конференції з відновлення України, що проходила в Лондоні 21 та 22 червня.

Під час зустрічі британські експерти поділилися досвідом щодо відкриття доступу до геологічної інформації, розповіли, як це відбувається в їх країні. Голова Держгеонадр розповів партнерам про активне впровадження цифрової трансформації в геологічній галузі, що поступово перетворює всі послуги на зручні онлайн-сервіси.

Директор Центру аналізу критичних корисних копалин Сполученого Королівства Пол Ласті відзначив вагомі результати Держгеонадр у цифровій трансформації та наголосив на необхідності продовжувати спрощувати доступ до геологічних даних.

21.06.2023 Під час сайд-івенту в рамках проведення Конференції з відновлення України в Лондоні Голова Державної служби геології та надр України презентував інвестиційні можливості України в частині розробки об’єктів з покладами критичних корисних копалин компаніям-учасникам Німецької східної бізнес-асоціації, що працює при Федерації німецької промисловості.

Сторони обговорили перспективи співпраці України та Німеччини в галузі розробки українських надр, а також законодавчі норми, умови ознайомлення з геологічною інформацією, інвестиційні стимули та шляхи виходу німецького бізнесу на український ринок надрокористування.

21.06.2023 - 22.06.2023 Голова Держгеонадр взяв участь у Конференції з питань відновлення України (URC23), що проходила у Лондоні.

В панельній дискусії «Природні ресурси: видобування та переробка критичних мінералів» Роман Опімах повідомив, що Україна входить до десяти провідних країн світу з видобутку титану, графіту, марганцю і цирконію, має значні запаси літію, рідкоземельних елементів, нікелю й берилію. Ці корисні копалини є в переліку стратегічних для країн Європи.

На полях конференції Україна представила свій маркет-плейс з інвестиційними кейсами щодо видобутку, вилучення та переробки критичних корисних копали.

20.06.2023 Голова Держгеонадр Роман Опімах на запрошення Посольства Канади в Україні взяв участь в енергетичному заході «Місія енергетичних компаній з провінції Альберта в Польщу (Alberta Energy Mission to Poland)», організоване Посольством Канади в Польщі та урядом провінції Альберта.

Дипломатичні представники країн-учасників, працівники польського уряду, і понад 25 енергетичних підприємств із провінції Альберти й Польщі обговорили ділове співробітництво щодо перспектив видобування нафти та газу, енергоефективність, енергетичний перехід, чисті технології, експлуатацію електричних мереж.

В рамках заходу Роман Опімах провів зустріч з керівництвом Геологічної служби провінції Альберти. Голова Держгеонадр нагадав про позитивний досвід співпраці України та Канади за проектом «GeoMap-200» зі створення Державної геологічної карти України масштабу 1:200 000, яка стала основою для прогнозування, пошуків і розвідки всіх видів корисних копалин.

13.06.2023 - 15.06.2023 В місті Дакар (Сенегал) проходила Глобальна конференція Ініціативи прозорості у видобувній галузі 2023.

В заході взяли участь представники 92 країн: урядовці, керівники й фахівці компаній видобувного сектору, громадськість.

У складі української делегації ІПВГ завідувач сектору міжнародного співробітництва Державної служби геології та надр України Михайло Камаса взяв участь у конференції. Під час окремих сесій «Геополітика та доброчинне врядування: важливість прозорості у витратах, сфокусованих на сучасних викликах щодо забезпечення стратегічними корисними копалинами в рамках “зеленого переходу” та в умовах війни в Україні» та спеціальної сесії ІПВГ з країнами, де здійснюється видобування критичних мінералів, розповів про інвестиційні можливості в Україні й окреслив основні законодавчі зміни за принципом «єдиного вікна».

Правління ІПВГ відзначило нагородою Україну за значний прогрес у підвищенні прозорості галузі видобування природних ресурсів

13.06.2023 Голова Держгеонадр Роман Опімах взяв участь у круглому столі, організованому Німецьким агентством мінеральних ресурсів (DERA).

До експертної дискусії, що проходила у змішаному форматі, долучилися понад 40 представників урядових організацій і галузевих установ.

Сторони обговорили питання сировинної політики України в галузі критичної сировини, а також можливості німецько-української співпраці в цьому контексті.

31.05.2023 За ініціативи Державної служби геології та надр України Урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest провів воркшоп для підприємств галузі щодо підтримки бізнесу на всіх етапах реалізації інвестиційних проектів. Участь у заході взяли керівники й фахівці міжнародних та українських гірничодобувних компаній, бізнес-асоціацій.

Особлива увага була зосереджена на питаннях отримання державних інвестиційних стимулів для проектів зі значними інвестиціями, визначених Законом «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями», зокрема звільнення від податку на прибуток, отримання в оренду земельної ділянки, звільнення від сплати ввізного мита на нове обладнання та комплектуючі, звільнення від земельного податку.

26.05.2023 Відбулося онлайн засідання Робочої групи Україна – ЄС з питань сировинних ресурсів, гірничодобувної та сталеливарної промисловості.

Участь у нараді взяли Голова Держгеонадр Роман Опімах, в.о. генерального директора ДНВП «Геоінформ України» Павло Бовсунівський, представник Єврокомісії Роберт Томас, генеральний секретар Асоціації європейських геологічних служб Джулі Холліс, представники Генерального Директорату внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва, малого та середнього бізнесу (DG GROW), фахівці урядових і бізнесових організацій України та ЄС.

Під час зустрічі сторони обговорили реалізацію Дорожньої карти на 2023–2024 роки, що встановлює цілі та завдання співробітництва між Україною та ЄС у галузі мінеральної сировини згідно з Меморандумом про стратегічне партнерство щодо критичної сировини.

15.05.2023 - 19.05.2023 В м. Брюссель проходив Європейський саміт з сировинних ресурсів, який організував Європейський Інститут інновацій та технологій (EIT), Європейський Альянс з сировинних ресурсів (ERMA) під егідою Європейської Комісії (Директорат DG GROW), у заходах якого взяв участь Голова Державної служби геології та надр України.

В ході саміту Голова Держгеонадр Роман Опімах повідомив європейських колег про стан справ у видобувній галузі приділивши основну увагу стратегічним мінеральним ресурсам.

12.05.2023 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у першому бізнес-форумі, присвяченому післявоєнному відновленню України, що проходив у Лугано.

Захід зібрав представників бізнесу, урядовців, лідерів думок зі Швейцарії та України, а також із країн усієї Європи. Метою форуму є обговорення нагальних питань щодо участі приватного сектору в реальних проектах повоєнного відновлення України, створення ділового партнерства, що посприяє інтеграції українського бізнесу в найбільші європейські економічні проекти на найближчі 10–15 років з відродження України.

22.04.2023 - 29.04.2023 Роман Опімах взяв участь у заходах Тижня ресурсного менеджменту Економічної Комісії ООН для Європи (UNECE) (Швейцарська Конфедерація, м. Женева), та виступив з доповіддю на окремому cемінарі «Запровадження Ресурсної Класифікації ООН як елемента сталого ресурсного менеджменту».

Відбулася низка двосторонніх зустрічей з представниками UNECE, Директорату внутрішнього ринку, промисловості, малого та середнього бізнесу Європейської Комісії (DG GROW), керівництвом Асоціації Геологічних служб Європи (EuroGeoSurvey), Міжнародної Асоціації відповідальних виробників електронних відходів (WEEE).

20.04.2023 Голова Держгеонадр Роман Опімах взяв участь у круглому столі, організованому Спілкою підприємців та роботодавців ZPP.

Під час зустрічі, що проходила у змішаному форматі, сторони обговорили питання сировинної політики України в галузі критичної сировини, а також можливості польсько-української співпраці в цьому контексті. Польську сторону представляли керівники структурних підрозділів міністерств і відомств, інвестиційних агентств, провідних видобувних компаній, наукових галузевих установ.

15.02.2023 Голова Держгеонадр Роман Опімах взяв участь у 6-му засіданні Кластера 2 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС.

Під час зустрічі обговорили актуальні питання співробітництва між Україною та ЄС у галузі мінеральної сировини.

2022 рік

21.11.2022 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів розмову з генеральним секретарем Асоціації європейських геологічних служб Джулі Холліс. Зустріч відбулася в рамках проведення Raw Materials Week у Брюсселі. Темою перемовин стало співробітництво щодо обміну знаннями між геологічними службами в галузі критичної сировини відповідно до Меморандуму про стратегічне партнерство між Україною та Європейським Союзом, а також інтеграція в загальноєвропейські процеси.

Під час зустрічі Джулі Холліс висловила необхідність України продовжувати реформувати сферу надрокористування і спрощувати доступ до геологічних даних. Також відзначила вагомі результати Держгеонадр у цифровій трансформації геологічної галузі.

18.11.2022 Відбувся Перший спільний бізнес-форум Україна – ЄС у галузі критичних сировинних ресурсів у рамках загальноєвропейського щорічного Raw Materials Week. Захід відвідав Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах і Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Євгеній Федоренко.

Організаторами Форуму є Директорат внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого й середнього бізнесу Європейської Комісії (DG GROW), Європейська Асоціація Сировинних Ресурсів (ERMA) разом із Державною службою геології та надр України за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Raw Materials Week відбувся всьоме під егідою Європейської Комісії. Це ключовий щорічний захід ЄС щодо видобувної промисловості покликаний сприяти налагодженню контактів між українськими і європейськими компаніями та європейськими кредитно-фінансовими інституціями.

Під час Форуму чотири українські компанії-стейкхолдери з видобутку літію, графіту, рідкоземельних мінералів і берилію презентували європейському бізнесу об‘єкти для інвестування. Захід проходив у змішаному форматі, участь в якому взяли понад 100 учасників.

18.11.2022 В рамках проведення Raw Materials Week, що проходив у Брюсселі, відбулася урядова дискусія щодо визначення пріоритетів співпраці в рамках реалізації Дорожньої карти заходів Меморандуму про стратегічне партнерство в сировинній галузі між Україною та Європейським Союзом на період 2023–2024 років. Участь в обговорені взяли Голова відділу з питань енергоємних галузей промисловості та сировини DG GROW в Європейській комісії Пітер Хендлі, Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах, Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко, директор Європейського сировинного альянсу (ERMA) Массімо Гаспарон, представники Генерального директорату Єврокомісії з питань сусідства та переговорів про розширення ЄС та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Серед визначених ключових пріоритетів Дорожньої карти Меморандуму є наближення вітчизняної нормативно-правової бази галузі надрокористування до європейських стандартів, формування сприятливого інвестиційного клімату, а також тісна співпраця в галузі досліджень, інновацій та інтеграція в сучасні високотехнологічні процеси з видобутку, збагачення та виготовлення металів майбутнього для забезпечення сталого зеленого переходу.

17.11.2022 Голова Держгеонадр Роман Опімах взяв участь у 9-ій щорічній конференції високого рівня Європейського інноваційного партнерства з питань сировини в Брюсселі.

European Critical Raw Materials Act – загальноєвпропейський дороговказ розвитку сировинної політики Європейського Союзу до 2030 року. Критична сировина та забезпечення її безперебійного постачання є важливими складовими успішного переходу Європи до екологічно чистих джерел енергії та досягнення цілей декарбонізації з нульовими викидами.

Участь українських експертів у розробці проєкту Raw Materials Act щодо сировинної політики ЄС до 2030 року відкриває нові можливості для національних гірничодобувних компаній.

16.11.2022 Держгеонадра підписали Меморандум з ЄБРР про технічну допомогу. В рамках проведення Raw Materials Week, що проходив у Брюсселі, за підтримки Єврокомісії та Міндовкілля України Голова Держгеонадр Роман Опімах і Перший віце-президент ЄБРР Юрген Рігтерінк підписали Меморандум про технічну допомогу з оцифрування вторинної геологічної інформації, розвитку ІТ-архітектури та функціоналу Державного геологічного порталу. Підписання відбулося в присутності Віце-президента Єврокомісії Мароша Шевчовича та Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця. Відповідно до документу Європейський банк реконструкції та розвитку є виконавцем, Державна служба геології та надр України – ключовим бенефіціаром, а фахівці ДНВП «Геоінформ України» – підрядниками проєкту.

Умовою Меморандуму є розробка детального плану виконання робіт із зазначенням обов’язків сторін (Project Implementation Plan), який погоджують Міндовкілля, Держгеонадра та Консультант Проекту до його затвердження ЄБРР.

03.11.2022 Відбулося урочисте засідання EuroGeoSurveys (EGS) з нагоди 50-річчя. Державну службу геології та надр України представляла радниця Голови Анна Хтема. Під час виступу вона привітала європейських колег із цією важливою подією і презентувала досягнення України у співробітництві з ЄС щодо розвитку галузі критичної сировини. Також звернула увагу учасників на перепони, які постали через агресію Росії проти України, та подякувала європейському товариству за підтримку.

Цього року конференцію у Брюсселі відвідали не тільки члени європейської геологічної спільноти, а й керівники геологічних служб США, Канади, Австралії й Африки, Директорат внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого і середнього бізнесу Європейської комісії (DG GROW), а також представники UNESCO, UNECE.

Делегати наголосили на необхідності забезпечення сталого зеленого переходу, важливою складовою якого є міжнародне співробітництво та партнерство у сфері розвитку та популяризації наук про Землю, а також у галузі досліджень та інновацій, що забезпечують можливість ощадливого ставлення та використання корисних копалин.

28.10.2022 На запрошення Європейської Комісії Голова Держгеонадр Роман Опімах виступив на пленарному засіданні Робочої групи Єврокомісії з питань постачання сировинних матеріалів. Зазначена робоча група працює під егідою Генерального директорату промисловості, ринків підприємництва Європейської Комісії (DG GROW).

Нарада була присвячена обговоренню представниками країн-членів Європейського Союзу шляхів оптимізації джерел постачання критичних мінералів для потреб промисловості ЄС, диверсифікації країн-постачальників, а також оптимізації дозвільних процедур щодо розвідки та видобування таких сировинних ресурсів у світлі агресії з боку РФ щодо України та ситуації, яка у зв’язку з нею склалася в Європейському Союзі.

11.10.2022 Відбувся другий науково-практичний семінар у рамках двостороннього співробітництва Україна – Польща та підписаного Меморандуму про взаєморозуміння в секторі геології та мінеральних ресурсів. Фахівці Держгеонадр, ДНВП «Геоінформ України», НАК «Надра України» презентували колегам з національної дослідницької установи «Польський геологічний інститут» свій досвід в оцифруванні геологічної інформації, онлайн інструментах перевірки легальності користування надрами надрами, забезпечені питного водопостачання в умовах війни.

Захід проходив за участі представників Європейського банку реконструкції та розвитку, що цікавляться станом оцифрування геологічної інформації в Україні.

Сторони високо оцінили ефективність обміну досвідом та домовились посилювати співробітництво в секторі геології та мінеральних ресурсів і надалі.

22.09.2022 В рамках двостороннього співробітництва Україна – Польща та підписаного Меморандуму про взаєморозуміння у секторі геології та мінеральних ресурсів відбувся науково-практичний семінар Національної дослідницької установи «Польський геологічний інститут» для співробітників Державної геологічної служби України. Українську сторону представляли фахівці Держгеонадр, ДНВП «Геоінформ України», ДП «Геофізика», НАК «Надра України». Темами до обговорення стали: боротьба з нелегальним користуванням надрами та процес оцифрування й архівування геологічної інформації в Польщі.

Після обговорення основних тем, сторони провели ожвавлену дискусію щодо процесу підготовки об’єктів надрокористування для ліцензування, доступу до геологічної інформації та її компенсації, особливостей роботи Державної геологічної служби України та Польського геологічного інституту.

20.09.2022 Державна служба геології та надр України продовжує поглиблювати співпрацю з європейською геологічною спільнотою. В межах проведення конференції з виробництва акумуляторних матеріалів European Battery Raw Materials Conference 2022 Голова Держгеонадр зустрівся з Массімо Гаспароном, директором Європейського сировинного альянсу (ERMA). Під час робочої наради сторони домовилися залучити українських фахівців до розробки проєкту Raw Materials Act, що має стати загальноєвпропейським дороговказом розвитку сировинних політики ЄС до 2030 року.

16.09.2022 Голова державної служби геології та надр України зустрівся з керівництвом Чеської геологічної служби. Зустріч проходила в Празі – столиці головуючої країни в Раді Європейського Союзу, де перебувала українська делегація з робочим візитом під керівництвом Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця.

Під час наради Роман Опімах і Петр Мікса обговорили реформування галузі надрокористування та інвестиційні можливості для чеського бізнесу в Україні.

Керівники установ домовилися про проведення ознайомчих вебінарів для чеського бізнесу щодо можливостей інвестування в Україні та проведення експертного аналізу вітчизняних галузевих реформ.

15.09.2022 В рамках конференції «Сировинна безпека Європи» відбулася зустріч української делегації під керівництвом Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця з Міністром охорони навколишнього середовища Чеської Республіки Анною Губачковою. Участь у нараді взяв Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах.

Під час робочого візиту сторони обговорили подальші напрями співпраці між міністерствами обох країн. Також чеські колеги заявили про готовність допомогти Україні в аналізі проблематики водних ресурсів з огляду на наслідки від російської агресії.

13.09.2022 В межах конференції «Сировинна безпека Європи» Роман Опімах взяв участь у двосторонніх зустрічах української делегації під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України. Зокрема, з Міністром промисловості та торгівлі Чеської Республіки Йозефом Сікелою, з Міністром економіки Румунії Флоріном Маріаном Спатару та з директором Генерального директорату «Внутрішній ринок, промисловість, підприємництво та малі і середні підприємства» (DG GROW) Європейської Комісії Хоакімом Нунесом де Алмейдою.

За результатами зустрічей досягнуто низки домовленостей. Серед них, зокрема, проведення ознайомчих вебінарів для представників європейського бізнесу про можливості інвестування в українські надра та про регулювання галузі.

12.09.2022 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах як учасник української делегації під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця в межах робочого візиту до Праги взяв участь у двосторонній зустрічі з Віце-Президентом Європейської комісії Марошем Шефчовичем.

Під час наради сторони обговорили перспективи розробки українських родовищ критичної сировини у рамках підготовки до ″зеленого переходу″, пошук нових рудопроявів і діджиталізацію відповідної геологічної інформації.

Сторони погодилися посилити зусилля, щоб зібрати й оцифрувати відповідну геологічну інформацію та забезпечити до неї зручний доступ інвесторів із Європи та зі всього світу.

23.06.2022 В рамках робочого візиту до Варшави Голова Держгеонадр Роман Опімах відвідав Польський Геологічний Інститут – Національний Дослідницький Інститут, де презентував актуальні інвестиційні пропозиції в галузі надрокористування в Україні (аукціонні пропозиції) та домовився переймати польський досвід.

Державна служба геології та надр України, в особі Голови Романа Опімаха, і Польський Геологічний Інститут – Національний Дослідницький Інститут, який діє як національна геологічна та гідрологічна служба Польщі, в особі директора Матеуша Дамрата, підписали Меморандум про взаєморозуміння у секторі геології та мінеральних ресурсів і погодили його умови.

26.05.2022 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у ІХ Міжнародній нафтогазовій конференції Ньюфолк НКЦ під час воєнного стану. Захід відбувся у змішаному форматі у місті Львові за участі ключових гравців ринку.

Під час виступу очільник Служби розповів про Інвестиційний атлас надрокористувача, поінформував про діючі угоди про розподіл вуглеводневої продукції та закликав бізнес не припиняти роботу.

Голова Держгеонадр розповів, що існують певні складнощі як у Служби, так і в державних геологічних підприємств із фінансуванням, цього року воно зведене до нуля. Тому деякі розпочаті раніше проекти довелося призупинити.

2021 рік

17.11.2021 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах долучився до восьмої щорічної конференції високого рівня щодо європейського партнерства та інновацій у галузі критичної сировини, яка проходить у межах шостого «Тижня критичної сировини».

Захід зібрав широке коло зацікавлених сторін, які у гібридному форматі обговорюють політичні, регуляторні ініціативи у сфері використання критичної сировини, а також тенденції, інновації та напрацювання в галузі. Серед учасників конференції політики, науковці, представники бізнесу, що задіяні в галузі видобутку, збагаченні, переробці сировини, виготовленні акумуляторів та інноваційних технологій.

Реалізація проектів у галузі критичної сировини та батарей за підтримки міжнародних інвестицій дозволить Україні інтегруватись в сучасні високотехнологічні процеси з видобутку, збагачення та виготовлення «металів майбутнього» для забезпечення сталого «зеленого переходу».

11.11.2021 Відбулась робоча зустріч Голови Держгеонадр із представником публічної компанії Tenaz Energy Corp.

Голова Державної служби геології та надр України поспілкувався з виконавчим директором Tenaz Energy Corp. Ентоні Маріно. Зустріч відбулась за ініціативи представників міжнародної компанії та проходила в місті Києві.

Роман Опімах розповів про існуючі пропозиції в галузі розробки вуглеводнів в Україні, а також про можливі шляхи реалізації бізнес-проектів.

Як зазначив виконавчий директор Tenaz Energy Corp., компанія зацікавлена в реалізації проeктів щодо розробки вуглеводневих ділянок надр на території України. Особливу увагу приділяє об’єктам, видобуток на яких було припинено через різке падіння дебіту свердловин, та які зараз не розробляються.

Ентоні Маріно позитивно оцінив прогресивний підхід у наданні доступу до геологічної інформації, представлений на Державному геологічному порталі. Такий формат даних є зручним для проведення комплексного аналізу під час прийняття інвестиційного рішення

22.10.2021 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів робочу нараду з представниками компанії Perenco – радником генерального директора Еріком Джосероном та координатором нових напрямів ведення бізнесу Джонні Цестарі. Зустріч відбулась за ініціативи іноземних гостей і проходила в Києві.

Голова Держгеонадр розповів про існуючі пропозиції в галузі видобутку вуглеводнів в Україні, а також про можливі шляхи реалізації бізнес-проектів.

Як зазначили представники Perenco, компанія зацікавлена в реалізації проeктів щодо розробки вуглеводнів на території України, оскільки тут наявний значний потенціал.

22.09.2021 Голова Держгеонадр провів робочу зустріч із японськими інвесторами. Marubeni Corporation розглядають можливість видобувати критичну сировину в Україні.

Під час зустрічі гості повідомили, що корпорація цікавиться можливостями для «зелених» інвестицій в Україні та сировиною для виготовлення батарей для електрокарів та електроніки. Йдеться про ділянки надр із покладами літію, кобальту, нікелю, графіту, флюориту. Вони розглядають можливість інвестувати в розробку мінеральної сировини в Україні шляхом участі в аукціонах.

Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас надрокористувача, що містить вакантні для придбання на аукціонах об’єкти з покладами критичної сировини. Під час зустрічі очільник Служби Роман Опімах ознайомив гостей із діючим Законом «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями».

Іноземні партнери, у свою чергу, поділились досвідом ведення міжнародних проектів. Гості відзначили, що за останні роки в Україні відбулись прогресивні зміни у використанні технологій та застосуванні кращих міжнародних практик у галузі надрокористування. Також колеги позитивно оцінили відкритість та орієнтованість на залучення інвестицій Служби.

21.09.2021 Голова Держгеонадр Роман Опімах провів робочу зустріч з керівником казахстанської геологорозвідувальної компанії.

Сторони обговорили перспективи облаштування сучасної лабораторії на базі УГК і запровадження порядку та структури звітності щодо результатів розвідки й оцінки ресурсів і запасів твердих корисних копалин в Україні за Кодексом JORC.

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах зустрівся з Володимиром Даніловим, акредитованим експертом стандартів звітності Кодексу JORC, директором геологорозвідувальної компанії Orient Exploration Team (Казахстан), представником Centerra Gold (Канада). Зустріч проходила за участі генерального директора Української геологічної компанії Богдана Слободяна та головного геолога Держгеонадр Сергія Касянчука.

Сторони обмінялись досвідом щодо застосування міжнародних стандартів підрахунку ресурсів і запасів твердих корисних копалин. Також обговорили запровадження порядку та структури звітності щодо результатів розвідки й оцінки мінеральних ресурсів в Україні за Кодексом JORC. Такі напрацювання для твердих корисних копалин стануть другими після розроблених методичних рекомендацій оцінки запасів та ресурсів вуглеводнів за міжнародною класифікаційною системою PRMS.

Іноземний гість Володимир Данілов зауважив, що Україна є перспективною для пошуку золотих, мідних і поліметалічних руд. А прозорий та зрозумілий механізм проведення аукціонів забезпечує високий інтерес міжнародних інвесторів до українських надр.

15.09.2021 Голова Держгеонадр провів робочу зустріч із представниками французького та американського бізнесу. Сторони обговорили можливості співпраці в галузі надрокористування з компаніями 45-8 ENERGY і Beam, зокрема щодо інвестування у розробку вуглеводнів та вилучення гелію і пов’язаних з ним компонентів.

Під час зустрічі гості повідомили, що вони розглядають можливість інвестувати в розробку нафтогазових об’єктів в Україні шляхом участі в аукціонах. Планують вилучати з природного газу гелій та вивчають потенціал природного водню для подальшого їх використання в електротехніці, медицині тощо.

Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас надрокористувача, що містить вакантні для придбання на аукціонах ділянки надр. Це об’єкти з покладами вуглеводнів, а також сировини для інноваційних технологій.

Іноземні партнери, у свою чергу, поділились досвідом щодо ведення міжнародних проектів у Франції, США, Бразилії, Марокко, Румунії та Австралії.

13.09.2021 На запрошення організаторів Шостої наукової конференції «Енергетична безпека – основи та перспективи розвитку», яка проходила у Польщі на базі Жешувського технологічного університету, Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у панельній дискусії, присвяченій критичній сировині. Серед панелістів були представники державних інститутів зі США – The Payne Institute for Public Policy at Colorado School of Mines (Колорадо) і Rice University’s Baker Institute for Public Policy (Техас), а також Державного геологічного інституту Польської академії наук.

Під час виступу очільник Служби поділився досвідом реалізації проектів критичної сировини в Україні та синергії побудови елементів сталих ланцюжків їх постачання між стратегічними партнерами.

Роман Опімах також наголосив на важливості обміну досвідом між Україною та іноземними партнерами щодо поглиблення співпраці. Співрозмовники домовились про підтримання контактів і запланували найближчим часом провести онлайн-вебінар для ознайомлення з потенціалом українських надр і шляхами доступу до геологічної інформації.

Реалізація проектів у галузі критичної сировини та батарей за підтримки міжнародних інвестицій дозволить Україні інтегруватись в сучасні високотехнологічні процеси з видобутку, збагачення та виготовлення «металів майбутнього» для забезпечення сталого «зеленого переходу».

26.07.2021 Відбулась робоча зустріч Голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха з представниками азербайджанської сервісної компанії SOСAR AQS щодо співпраці з Україною в галузі користування надрами.

Голова Держгеонадр розповів іноземним партнерам про існуючі пропозиції в частині розробки покладів вуглеводнів, літію, титану, нікелю, кобальту тощо. Також Роман Опімах поінформував учасників зустрічі про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про можливі шляхи реалізації бізнес-проєктів.

Представники компанії SOСAR AQS зацікавлена в реалізації проєктів у галузі надрокористування на території України, через наявний значний потенціал як вуглеводневих покладів, так і сировини для виготовлення батарей для електрокарів та електроніки. Сторони домовились продовжити діалог з метою започаткування і реалізації спільних бізнес-проєкті

21.07.2021 В Києві за ініціативи польської компанії Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.) відбулась робоча зустріч Голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха з Паном Артуром Цієсьліком, Віцепрезидентом PGNiG S.A, та паном Іренеушем Дереком, Радником Правління PGNiG S.A. з питань співпраці з Україною.

Голова Держгеонадр розповів про існуючі пропозиції в галузі видобутку вуглеводнів в Україні, а також про можливі шляхи реалізації бізнес-проєктів.

Очільник Служби розповів інвесторам про можливість входження в уже діючі проєкти з надрокористування «farm-in». Умовою є придбання частки компанії, яка є ліцензіатом. Такий механізм може бути цікавим підприємствам, які не розробляють ділянки через брак коштів та технологій, а міжнародний партнер запропонує капітал і досвід.

Ще одним з можливих шляхів отримати доступ до надр є участь у конкурсі на укладання угод про розподіл продукції. Такий шлях є тривалим у часі, що може зайняти до трьох років з моменту оголошення конкурсу й до визнання переможцем умов початку угоди.

Як зазначили у PGNiG, компанія зацікавлена в реалізації проєктів у галузі надрокористування на території України, оскільки тут наявний значний потенціал вуглеводневих покладів. Особливу зацікавленість у польської сторони викликають об’єкти, що знаходяться в західній частині нашої країни. Це обумовлено схожою геологією нафтогазоносних регіонів Західної України та Польщі.

18.05.2021 Співробітництво європейських та українських інституцій для створення ланцюжка постачання критичної сировини до країн ЄС обговорили під час онлайн-семінару.

Захід проходив у рамках підготовки до підписання Меморандуму між Європейським Союзом та Україною, запланованого на червень 2021 року. Метою семінару є поінформування європейської спільноти щодо наявних ресурсів корисних копалин в Україні, які належать до переліку критичних, забезпечення відкритого та простого доступу інвесторів до первинних геологічних даних і залучення іноземних інвесторів до розвідки та розробки ділянок українських надр.

Організаторами семінару є Державна служба геології та надр України, Європейський інститут інновацій та технологій Критичної Сировини (EIT RawMaterials) та Генеральний Директорат Європейської Комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та середнього й малого бізнесу (EC DG GROW).

Під час семінару Голова Держгеонадр Роман Опімах акцентував увагу на трьох блоках: наявній ресурсній базі та готових до продажу об’єктах критичних корисних копалин, доступі до геологічної інформації та синергії побудови елементів сталих ланцюжків їх постачання між стратегічними партнерами

14.05.2021 Відбулась онлайн-зустріч членів Об‘єднання провідних нафтогазових компаній Центральної та Східної Європи й Каспійського регіону Scout Group, до якої долучився голова Державної служби геології та надр України.

Під час виступу Роман Опімах презентував ключові напрями діяльності Служби та поінформував про інвестиційні можливості України. Зокрема, він розповів про проведені нафтогазові аукціони та виставлення нових ділянок на електронні торги, укладання угод про розподіл продукції та відновлення масштабних вуглеводневих проєктів.

11.05.2021 Розпочалась віртуальна конференція «Україна у Вашингтоні та за її межами: Посилення партнерства за допомогою інновацій та стартапів». Державна служба геології та надр України долучилась до панельної дискусії, присвяченої підтримці інвесторів та стимулюванню інвестицій в Україні. Її співорганізаторами виступили Американсько-український фонд та Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest.

Під час виступу керівник Служби презентував інвестиційні можливості України в частині розробки об’єктів з покладами критичних і стратегічних корисних копалин. Зокрема, запропонував іноземним партнерам розробляти родовища літію, титану, нікелю, кобальту, ніобію, цирконію, а також золота й вуглеводнів. Також Роман Опімах поінформував учасників зустрічі про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про процедуру участі в електронних аукціонах.

28.04.2021 Державна служба геології та надр України взяла участь в онлайн-вебінарі з французькими інвесторами. Організаторами зустрічі виступили посольство України у Французькій Республіці та Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest.

Під час вебінару Роман Опімах презентував інвестиційні можливості України в частині розробки об’єктів з покладами критичних і стратегічних корисних копалин. Зокрема, запропонував іноземним партнерам розробляти родовища літію, титану, нікелю, кобальту, ніобію, цирконію, а також золота й вуглеводнів. Також очільник Держгеонадр поінформував учасників зустрічі про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про процедуру участі в електронних аукціонах.

27.04.2021 Відбувся онлайн-форум «Стратегічні та критичні мінерали в Україні. Інвестиційні можливості розвідки та видобутку». Співорганізаторами заходу є Strategy Council та Форум природних ресурсів (Велика Британія).

Участь в заході взяла Державна служба геології та надр України, а також Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, міжнародні компанії, що займаються розвідкою та видобутком корисних копалин в Україні та представники британського бізнесу. До трансляції форуму долучились понад 400 осіб.

Під час зустрічі голова Держгеонадр Опімах Роман представив ділянки з покладами стратегічних та критичних мінералів – це близько 30 об’єктів кольорових, рідкісних та рідкоземельних, благородних металів, а також вуглеводнів.

Учасники зустрічі обговорили особливості ведення бізнесу в Україні, регуляторне середовище та фіскальний режим, а також процедуру отримання спеціального дозволу шляхом електронних аукціонів.

27.04.2021 Голова Держгеонадр взяв участь в Україно-австрійському онлайн-форумі, що проходив у межах 15-го засідання Українсько-австрійської змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв’язків.

Сторони обговорили нові перспективи торговельної та інвестиційної співпраці між Україною та Австрією, зокрема законодавство, інвестиційні стимули, шляхи виходу на австрійський ринок – від експорту до створення бізнесу.

Керівник Служби Роман Опімах запропонував австрійському бізнесу інвестувати в українські надра: видобувати літій, титан, розвідувати поклади цирконію, танталу, нікелю, кобальту, ніобію, золота.

22.04.2021 Роман Опімах взяв участь в онайн-вебінарі «Розвиток видобувних галузей в Україні».

Організаторами зустрічі виступили Американсько-Українська ділова рада (USUBC) та Канадо-Українська торгова палата (CUCC). Захід відбувся за підтримки Комітету Світового конгресу українців з питань економічного розвитку України та інвестицій (EPIC).

Під час вебінару керівник Служби презентував інвестиційні можливості України в частині розробки об’єктів з покладами критичних і стратегічних корисних копалин. Зокрема, запропонував іноземним партнерам розробляти родовища літію, титану, нікелю, кобальту, ніобію, цирконію, а також золота й вуглеводнів. Також Роман Опімах поінформував учасників зустрічі про умови ознайомлення з геологічною інформацією та про процедуру участі в електронних аукціонах.

26.02.2021 Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах зустрівся з президентом Medgold Resources Corporation Джеремі Крозьєром та керівником українського представництва компанії Avellana Gold Андрієм Смоліним.

Учасники зустрічі обмінялись досвідом щодо державного регулювання сфери користування надрами в Україні, Сербії, Канаді та Великобританії. Зокрема обговорили актуальне питання необхідності оновлення типових програм робіт та наближення їх до сучасних вимог проєктного менеджменту.

12.02.2021 Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах долучився до третьої онлайн зустрічі членів CEEC Scout Group, членом якої нещодавно став регулятор. Членами групи є міжнародні нафтогазові та сервісні компанії з країн Європи та Каспійського регіону.

Голова Держгеонадр виступив у «Урядовому блоці», учасниками якого стали також представники профільних міністерств та відомств Польші, Угорщини, Хорватії, Греції та Албанії. Учасники зустрічі ознайомили один одного із новинами галузі та динамікою роботи ринків, обговорили перспективи подальшого розвитку ситуації та своє бачення щодо вирішення поточних проблем.

01.02.2021 Державна служба геології та надр України продовжує поглиблювати співпрацю із європейською геологічною спільнотою.

Нещодавно Служба долучилась до європейської організації European Battery Alliance, яка налічує понад 600 учасників, що об’єднались з метою побудови сильної та конкурентоспроможної європейської індустрії акумуляторів.

До EBA входять суб’єкти промислової та інноваційної діяльності, починаючи від гірничодобувної промисловості та закінчуючи переробкою. Членство в організації сприятиме налагодженню партнерства із виробниками інноваційного продукту, для виготовлення якого використовують «метали майбутнього» — літій і титан.

2020 рік

11 грудня 2020 року Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах виступив під час «International Investment Roadshow» — міжнародної платформи, яка збирає інвест-банкірів, топ-менеджмент інвестиційних фондів, ключових представників фінансової спільноти Лондона. Традиційно захід відбувається у Великій Британії, у цьому році вперше – віртуально. Голова Служби повідомив міжнародній спільноті про потенціал інвестування у розвідку та видобування корисних копалин в Україні.

2 грудня 2020 року заступник Голови Держгеонадр Роман Сарамага взяв участь у другому засіданні Робочої групи Україна-ЄС з питань критичної сировини. Діалог відбувся у рамках співпраці Україна-ЄС у особливих галузях промисловості. Під час наради обговорили ключові напрями Плану дій ЄС-10, опублікованого у нещодавньому Комуніке ЄС про стійкість критичної сировини.

26 жовтня 2020 року Державна служба геології та надр України взяла участь в установчому засіданні проєкту EU-WATERRES «ЄС — інтегрована система управління ресурсами транскордонних підземних вод та антропогенної безпеки». До заходу долучились представники українських підприємств «Західукргеологія» та «Українська геологічна компанія». Серед іноземних учасників засідання були присутні геологічні служби Естонії та Норвегії. Європейські партнери представили своє бачення підходу до регулювання використання транскордонних підземних вод, а також обмінялись думками щодо контролю екологічної складової використання такого ресурсу.

19 жовтня 2020 року заступник Голови Державної служби геології та надр України Роман Сарамага взяв участь у онлайн-конференції «Подолання корупції шляхом ІПВГ» («Combutting corruption throug the EITI»), до якої долучились представники урядів, громадського суспільства, секретаріату EITI, крупних гравців ринку. Він доповів про заходи, які вжито Урядом і Службою у питанні подолання корупції та з метою забезпечення прозорості видобувних галузей промисловості.

9 жовтня 2020 року під час онлайн-конференції Central-Eastern Europe & Caspian (CEEC) Scout Group очільник Служби Роман Опімах презентував міжнародним партнерам ключові напрямки роботи, що здійснюються у рамках впровадження політики прозорості та відкритості надрокористування.

8 жовтня 2020 року відбулась VIII Міжнародна нафтогазова конференція «Black Sea Oil & Gas», до якої долучились провідні спеціалісти галузі із десяти країн світу. Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах виступив на конференції та презентував ключові діджитал-проєкти, які Служба втілює з метою спрощення усіх етапів роботи надрокористувачів та забезпечення стандартів прозорості видобувного сектору.

6 жовтня 2020 року заступник Голови Державної служби геології та надр України Роман Сарамага взяв участь у міжнародній конференції Ukrainian Energy Eay, що відбулась за підтримки Посольства Канади в Україні. У своїй доповіді він наголосив, що, попри складну економічну ситуацію на ринку нафти і газу, Держгеонадрам вдалось запровадити низку ініціатив, які посприяли відновленню довіри до регулятора та залученню інвестицій в українське видобування.

18 вересня 2020 року заступник Голови Держгеонадр Роман Сарамага взяв участь в обговоренні реформування Державної служби геологї та надр України із представниками профільних відомств Європи та Канади, організованому аналітичним центром Діксі Груп. Іноземні партнери поділились досвідом роботи та своїм баченням ключових функцій, які має виконувати регуляторний орган.

7 серпня 2020 року Роман Опімах взяв участь у телефонній розмові з Іваном Дудаком, міжнародним спостерігачем Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Керівник Служби розповів про ситуацію з видобутком бурштину та про умови надання спеціальних дозволів на користування надрами.

6 серпня 2020 року відбулась онлайн-конференція Голови Держгеонадр Романа Опімаха із представниками Агенції надрокористування Азербайджану. Державне агентство з використання мінерально-сировинних ресурсів Азербайджану виступило ініціатором зустрічі для того, аби перейняти досвід у Державної служби геології та надр України щодо регулювання у сфері надрокористування.

3 липня 2020 року заступник Голови Держгеонадр Роман Сарамага взяв участь у четвертому засіданні Кластера 2 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, яке проходило в режимі відеоконференції Київ – Брюссель. Діалог високого рівня Україна-ЄС запроваджено у рамках виконання Угоди про Асоціацію між двома сторонами та здійснюється із метою забезпечення послідовного виконання положень Угоди.

2 липня 2020 року Голова Служби Роман Опімах взяв участь у VII Міжнародній нафтогазовій конференції, де доповів як змінилась ситуація у видобувному секторі у зв‘язку із кризою. Криза не повинна стати на заваді залученню інвестицій у видобувну галузь. Світовий досвід свідчить, що кризові періоди можуть бути вдалим часом для того, щоб придбати актив для подальшої розробки.

18 червня 2020 року Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів онлайн-нараду із генеральним секретарем Європейскої геологічної служби Славком Соларом. Учасники зустрічі обговорили потенційні напрямки співпраці, зокрема у частині створення національного репозитарію геологічних даних в Україні.

12 червня 2020 року Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах взяв участь у першій онлайн нараді CEEC Scout Group. Він презентував учасникам онлайн-зустрічі ключові напрямки діяльності Уряду України у сфері надрокористування та залучення інвесторів, а також представив майбутні ліцензійні раунди в Україні. Члени Об‘єднання високо оцінили результати роботи Романа Опімаха на посаді голови Державної служби геології та надр і запропонували Службі членство у СЕЕС. Учасники наради, серед яких були представники албанського, польського, грузинського та інших державних органів виконавчої влади, у тому числі регулятори галузі та органи, відповідальні за видачу ліцензій, презентували інвестиційні можливості, які створюють у своїх країнах та обговорили виклики під час підготовки до ліцензійних раундів у період пандемії.

9 червня 2020 року Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах долучився до онлайн зустріч Energy Meetings Online. Під час дискусії він дав оцінку ситуації, що склалась у сфері надрокористування та ознайомив співрозмовників із ключовими кроками, які вдалось реалізувати протягом останніх шести місяців, зокрема запуском низки сервісів для надрокористувачів.

10 березня 2020 року Державна служба геології та надр України вперше за принаймні десятиліття відвідала з робочим візитом Геолгічну службу Сполучених Штатів Америки. Делегація з України, яку очолили Голова Держгеонадр Роман Опімах та голова правління НАК «Надра України» Тарас Кузьмич, вивчала досвід американських колег щодо підходів до зберігання та менеджменту даних, визначення критичних мінеральних ресурсів для економіки країни, а також особливостей регуляторного середовища видобутку мінеральних ресурсів.

3 березня 2020 року Голова Держгеонадр виступив на міжнародному виставковому форумі PDAC у Торонто. Роман Опімах презентував інвестиційні можливості та запросив канадських бізнесменів долучатись до розвитку видобування в Україні.

4 лютого 2020 року Голова Державної служби геології та надр України зустрівся з представниками Норвезько-української торгової палати. Учасники зустрічі обговорили умови проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції, перспективи участі норвезьких компаній у наступних УРП та результати попередніх нафтогазових конкурсів і аукціонів.

4 лютого 2020 року спеціалісти світового лідера технологій у сфері видобування компанії Schlumberger та співробітники Державної служби геології та надр України провели робочу зустріч, у рамках якої відвідали data-room по трьох ділянках УРП та обговорили різні способи організації національного репозитарію геологічної інформації. Голова Держгеонадр Роман Опімах у ході зустрічі зазначив, що національний репозитарій обов’язково повинен бути створений із використанням матеріально-технічної бази ПрАт НАК «Надра України», та із залученням колективу підприємства.

31 січня 2020 року у Міністерстві енергетики та захисту довкілля України відбулось засідання українсько-азербайджанської Робочої групи з питань співробітництва у галузі енергетики. У заході взяли участь Міністр енергетики Олексій Оржель, заступник Міністра Сергій Масліченко, Голова Держгеонадр Роман Опімах, Міністр енергетики Азербайджанської Республіки Пярвіз Шахбазов, його заступник Ельнур Солтанов та президент державної нафтової компанії Азербайджану (СОКАР) Ровнаг Абдуллаєв. Голова Держгеонадр Роман Опімах презентував інвестиційні можливості колегам із Азербайджану і повідомив про підготовку перспективних ділянок для заключення договорів на умовах Угод про розподіл продукції, конкурси по яких розпочнуться навесні.

27-30 січня 2020 року з офіційним візитом в Державній службі геології та надр України перебувала Геологічна служба США. Спеціалісти української та американської служб, а також державних підприємств обмінялись досвідом у частині реформування видобувної галузі та оцифровки геологічної інформації.

21-23 січня 2020 року Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах провів низку робочих зустрічей із представниками дипломатичних місій Канади, Сполучених Штатів Америки та Польщі. Предметом обговорення стали перспективні напрямки співпраці у сфері надрокористування. Зокрема, очільник Служби презентував інвестиційні можливості для іноземних компаній в Україні та надав перелік об’єктів, які можуть бути ініційовані на найближчі аукціони.

2019 рік

20 грудня 2019 року відбулась зустріч очільника Держгеонадр Романа Опімаха з генеральним директором британської компанії Cadogan Petroleum Plc. (Великобританія).

На запрошення Американської торговельної палати в України (ACC) Голова Держгеонадр 19 грудня 2019 року відвідав засідання ACC для презентації першочергових завдань Держгеонадр щодо роботи з іноземними інвесторами в сфері надрокористування. На зустрічі презентовано бета-версію онлайн data-room геологічної інформації, а також Інвестиційний атлас надрокористувача.

Делегація сервісної компанії Flow S.A. (Греція) 13 грудня 2019 року відвідала Держгеонадра та ДНВП «Геоінформ України» для ознайомлення в data-room з пакетами геологічних матеріалів щодо аукціонів ділянок нафтогазоносних надр та УРП.

з 10 по 13 грудня 2019 року проходив робочий візит Голови Держгеонадр Романа Опімаха до м. Лондон, під час якого було проведено road-show аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами та ділянок, що пропонуються Урядом України інвесторам в рамках Угод про розподіл продукції. Візит здійснено на виконання відповідного доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука за результатами його візиту до Великобританії. В рамках візиту було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Держгеонадрами та компанією «Schlumberger», який передбачає взаємодію щодо просування електронних аукціонів та УРП.

10 грудня 2019 року в Держгеонадрах відбулась зустріч очільника Держгеонадр з делегацією кувейтських інвесторів (компанії «Тайбат Аль-Хейр» та GEMS Advisory Group).

Завідувач Сектору забезпечення діяльності Голови та взаємодії зі ЗМІ Держгеонадр Михайло Камаса 6 грудня 2019 року взяв участь у стартовому засіданні Проекту ЄС «Розробка оновленого Кодексу про надра». Держгеонадра увійшли до групи стейкхолдерів проекту.

22 листопада 2019 року відбулась зустріч Голови Держгеонадр Романа Опімаха з делегацією компанії «Cersanit» (Польща).

Делегація Місії Міжнародного валютного фонду в Україні 20 листопада 2019 року відвідала Держгеонадра. Обговорено питання реформування галузі надрокористування в Україні.

Керівник Держгеонадр Опімах Роман Євгенович 14 листопада 2019 року зустрівся з делегацією USAID та проекту «Енергетична безпека України».

Державну службу геології та надр України 13 листопада 2019 року відвідала делегація компанії «Schlumberger» для зустрічі з Головою Держгеонадр Романом Опімахом.

Директор УкрДГРІ С. Гошовський 6 жовтня 2019 року зустрівся з послом Аргентини в Україні, яка відвідала Український державний геолого-розвідувальний інститут з метою ознайомлення з геологічною галуззю України.

Делегація Держгеонадр 9-13 вересня 2019 року на запрошення Геологічної служби Міністерства землі та ресурсів Китайської Народної Республіки за участю представників ДГП «Укргеофізика», ДГП «Геолекспертиза», та Українського державного геологорозвідувального інституту взяли участь у Євро-Азійському економічному форумі (м. Сіань, Китай), де було презентовано інвестиційний потенціал надр України та систему електронних аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

2 серпня 2019 року підписано Меморандум про співробітництво з проектом USAID «Енергетична безпека».

Делегація Держгеонадр на чолі з Головою Кирилюком О.В. 16-20 червня 2019 року взяла участь у Всесвітньому форумі Ініціативи прозорості у видобувних галузях (м. Париж, Франція). Голова делегації виступив з презентацією, присвяченій реформуванню системи надрокористування в Україні та залученню інвесторів до галузі.

Керівник Держгеонадр 28 березня 2019 року на запрошення британсько-української торговельної палати взяв участь у міжнародному круглому столі щодо запровадження електронних аукціонів через систему «ProZorro.Продажі».

Представники Держгеонадр 21-25 березня 2019 року взяли участь у засіданні 3-го кластеру та робочої групи високого рівня Україна-ЄС (м. Брюсель, Бельгія) під головуванням Першого Віце-прем’єр-міністра України та Директора Департаменту промисловості, внутрішніх ринків, середнього та малого підприємництва Єврокомісії. Було представлено зміни у законодавстві відповідно до Директиви 94/22 ЄС – відкриття геологічної інформації, електронні аукціони, спрощення дозвільної процедури щодо надання спеціальних дозволів на користування надрами.

Керівник Держгеонадр взяв участь в якості спікера у 10-му міжнародному Українському енергетичному форумі під егідою Інституту Адама Сміта (26-28 лютого 2019 року).

Представники Держгеонадр взяли участь у засіданні Правління Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ), яке відбулось у період з 26 по 28 лютого 2019 року.

28-30 січня 2019 року делегація Держгеонадр на чолі з Головою Кирилюком О.В. взяла участь в Українському газовому форумі у м. Лондон (Великобританія). Під час Форуму було представлено запроваджені електронні аукціони, інформацію щодо спрощення у дозвільній процедурі, а також разом з Міненерговугілля презентовано нові ділянки, на які спеціальні дозволи на користування надрами надаватимуться на умовах виконання угоди про розподіл продукції.

2018 рік

19 вересня 2018 року т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюк О.В. провів зустріч з компанією DIXIE Group та експертами проекту ЄС «Прозорість у видобувній галузі».

11 вересня 2018 року т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюк О.В. прийняв участь у другому засіданні Українсько-норвезької Міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємства та економіки.

06 вересня 2018 року відбулась зустріч т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюка О.В. з Надзвичайним та Повноважним Послом Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні.

23 червня 2018 року під головуванням т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюка О.В. проведено зустріч з керівництвом американських компаній SigmaBleуzer, Aspect Holding та Energy Transfer з метою обговорення питань залучення американських інвестицій у видобувну галузь України.

21 червня 2018 року відбулась зустріч з керівником хорватської нафтової компанії INA (Industrija Nafte) Йосипом Бабнічем. У ході зустрічі обговорювались питання можливого залучення інвестицій у нафтогазову галузь України. Дійшли домовленостей про подальші робочі візити для визначення конкретних проектів, які можуть бути цікаві потенційному інвестору.

18-23 червня 2018 року в м. Одеса відбувся V Міжнародний геологічний форум «Актуальні проблеми та перспективи розвитку геології: наука й виробництво (Геофорум – 2018)».

12 червня 2018 року відбулась робоча зустріч у рамках проекту EUWI+ («Європейська водна ініціатива плюс») з визначення масивів підземних вод за участі представника Австрійського Агентства природних ресурсів Андреаса Шейдледера, представників Держгеонадр, EUWI+, ДНВП «Геоінформ» та УкрДГРІ.

11 червня 2018 року відбулась зустріч т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюка О.В. з представниками Посольства США. Під час зустрічі повідомлено про зміни до діючих постанов Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 615 та № 594 та стосовно проведення прозорих аукціонів.

11-14 квітня 2018 року відбувся робочий візит т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюка О.В. до м. Відень (Австрія) для участі в 44-й сесії Генеральної Асамблеї геологічних служб Європи (АГСЄ).

28 березня 2018 року у м. Київ Перший заступник Голови Держгеонадр Фощій М.В. взяв участь у засіданні кластера 2 (промислова та підприємницька політика, гірнича справа та металургія, туризм, космос, законодавство про товариства та корпоративне управління, захист прав споживачів, оподаткування) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС.

27 березня 2018 року т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюк О.В. провів робочу зустріч з Інгрід Ферстратен – керівником програм по Європі та Центральній Азії Геологічної служби США, Калевом Калементсом – заступником Голови геологічної служби Естонії, представниками Посольства США в Києві. Під час зустрічі було досягнуто домовленості про започаткування спільного проекту на 2018 рік для геологічної служби України «Підтримка розвитку стратегії України в галузі мінеральних ресурсів».

27 березня 2018 року т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюк О.В взяв участь в українсько-канадському семінарі в рамках завершення спільного проекту Geomap-200. Під час відкриття заходу він високо оцінив проведену роботу з оцифрування карт та геологічної інформації в рамках проекту.

26 березня 2018 року т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюк О.В. на запрошення Посла Великобританії в Україні взяв участь у презентації офісу компанії EXPRO в Україні. В рамках презентації відбулась робоча розмова з Послом Великобританії в Україні щодо питань реформування геологічної та енергетичної галузей України.

13 лютого 2018 року відбулась робоча зустріч т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюка О.В., Першого заступника Голови Держгеонадр Фощія М.В., представників Департаменту геології Держгеонадр з робочою групою експертів в рамках проекту «Водна ініціатива Європейського Союзу для Східного партнерства (EUWI+ 4 EaP)».

02 лютого 2018 року т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюк О.В. взяв участь у засіданні круглого столу «Державна геологічна служба на зламі століть своєї історії», в якому брали участь представники геологічних служб Молдови, Китаю, Посольства В’єтнаму та Норвегії.

У період з 1 по 2 лютого 2018 року у м. Києві перебували делегації країн-членів ЄС та АГСЄ, які провели семінар з питань стратегічного розвитку АГСЄ, в якому взяли участь т.в.о. Голови Держгеонадр Кирилюк О.В. разом з експертами Держгеонадр та ДНВП «Геоінформ України».

2017 рік

Участь у Євразійському економічному форумі у м. Сіань, Китай.

Участь у технічному семінарі та польовій геологічній екскурсії за проектом «Європейська інтеграція даних про мінеральну сировину» (абревіатура EIMIDA).

Перейти до вмісту