Стартувала Четверта міжнародна науково-практична конференція “Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування”

Сьогодні, 07 листопада керівництво Держгеонадр офіційно відкрило  Четверту міжнародну науково-практичну конференцію “Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування.” яке проходить у м. Трускавець, Львівської області.
 
Захід присвячений 100-літньому ювілею Геологічної служби України та 25-річчю Державної комісії України по запасах корисних копалин України.
 
Від імені Державної Служби геології та надр України т.в.о. Голови відомства Олег Кирилюк вітає колектив ДКЗ із 25-ти літнім ювілеєм. 
 
- Геологія в класичному розумінні – це саме вчення про землю, її властивості, структуру, потенціал, історію. Але для вас, шановні геологи, це значно більше. Це захоплення і праця, любов і турбота, ціль та шлях, творчість і будні. Це ваше життя. І не дивно, адже земля є чи не основоположною із чотирьох світових стихій. І квінтесенцією вашої кропіткої праці, шановні геологи, є саме та суспільна користь, яку ви приносите народу України. Тож прийміть мої найщиріші вітання з нагоди 25-ти літнього ювілею Державної комісії України по запасах корисних копалин та запевнення у повазі і готовності до підтримки прогресивних ініціатив у галузі. - Олег Кирилюк т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України.
 
Пленарні та секційні засідання проходитимуть під керівництвом Співголови Оргкомітету доктора геолого-мінералогічних наук, доктора географічних наук та голови Державної комісії України по запасах корисних копалин Рудька Георгія Ілліча.
 
На Конференції плануються розглянути актуальні питання розвитку геологічної галузі України (загалом близько 100 доповідей); а також буде  організований круглий стіл щодо комерційної геолого-економічної оцінки родовищ вуглеводнів.
 
Основними тематичними напрямками Конференції є:
 
Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин, їх зіставлення, застосування, адаптація до провідних світових класифікацій;
Інвестиційний потенціал мінерально-сировинної бази України;
Методика і практика геолого-економічної оцінки родовищ корисних копалин;
Правові аспекти надрокористування в Україні;
Механізм рентних платежів і оподаткування користування надрами, їх оптимізація;
Питання енергетичної незалежності України. Нарощування енергетичного потенціалу держави;
Екологічна безпека у зв’язку із розробкою родовищ корисних копалин;
Перспективи оптимального використання питних і мінеральних підземних вод. Інвестиційні проекти;
Економічна привабливість надрокористування. Техніко-економічне обґрунтування доцільності розробки родовищ корисних копалин;
 
В роботі Конференції приймають участь понад 100 спеціалістів, з них 30 докторів та 50 кандидатів наук, представники Кабінету Міністрів України, провідні фахівці Інституту геологічних наук Національної академії наук України, Українського державного геологорозвідувального інституту, ПАТ «НАК «Надра України», ПАТ «Укргазвидобування», ПрАТ «Нафтогазвидобування», Державна установа «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України», Навчально-науковий інститут «Інститут геології», Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Івано-Франківський національний технічний університет нафти та газу, Геолого-екологічний факультет Криворізького національного університету, Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького  та інші представники провідних державних та приватних компаній геологічної, гірничо- та нафтодобувних галузей та надрокористувачі.
 
Нагадаємо, Четверта науково-практична конференція: «Надрокористування в Україні. Перспективи інвестування»  проходить з 06 - 10 листопада 2017 року в м. Трускавець Львівської області.
 
Довідка.
Державна комісія України по запасах корисних копалин (ДКЗ) утворена в квітні 1992 р.
ДКЗ України проводить державну експертизу матеріалів геолого-економічної оцінки запасів родовищ корисних копалин, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що входять до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення.
Головними завданнями ДКЗ України є встановлення кондицій на мінеральну сировину для обчислення запасів корисних копалин у надрах та прийняття рішень щодо кількості, якості та ступеня вивченості запасів розвіданих родовищ корисних копалин і стану підготовленості їх до промислового освоєння.